Systemicon FSC

Ventilační věže

Vysoká výkonnost a inovativní design

Naše ventilační věže představují působivé spojení vysoké funkčnosti a ušlechtilého designu. Individuálně zušlechtěné povrchy a elegantní konstrukce našich ventilačních věží mají většinou rozhodující vliv při projektování budov.

Již při plánování se plní speciální přání zákazníka, protože systém FSC je individuálně navrhovaná stavba, která upoutá pozornost jak na fasádách budov a vnitřních nádvořích, tak na průmyslových střechách.

Nezáleží na to, zda se jedná o věž přiváděného vzduchu s lamelovým poklopem různých tvarů, nebo o věž odvětrávaného vzduchu, zařízení ve firmě Jeremias SES jsou konstruována vysoce profesionálně a specificky pro projekt, přičemž se zohledňuje odpor a hluk při proudění.

Díky naší třicetileté zkušenosti se zpracováním ušlechtilých ocelí všech tlouštěk stěn můžeme našim zákazníkům garantovat vždy prémiovou kvalitu.


Věž přívodu vzduchu FSC

Volně stojící, jednostěnná věž pro nasávání čerstvého vzduchu

 

StavbaViditelná trubka je staticky nosná a zároveň nese médium. V závislosti na požadavcích se větrací věže vyrábějí z nerezové oceli (od 1,5 mm) nebo z oceli (od 4 mm).
Statický systémHmoždinky pro těžkou zátěž, kotevní koš nebo napojení na budovu
Nosný prvekJednostěnná stojatá trouba z ušlechtilé oceli
(dimenzování podle statistiky)
KonstrukceJednovrstvá
Hlava vyústěníLamely 180°/360°s rovnou nebo šikmou střechou. Výfukové koleno 90°s mříží na ochranu proti ptákům. Rovná s ochranou proti ptákům.
Vzhled povrchuLakovaný, ušlechtilá ocel broušená / matná / vysoce lesklá, ušlechtilá ocel tryskaná skleněnými kuličkami

 

Těsnící, upínací přiruba pro upevnění těsnící fólie

Aby bylo možné namontovat větrací věž odolnou proti povětrnostním vlivům na zem nebo na střechu, musí být vhodně zabudována do těsnicí fólie nebo do střešního pláště. K upevnění těsnění na střechu/podlahu k větrací věži slouží příruba a protikus jako doraz. Ten může být dodatečně zakryt límcem proti povětrnostním vlivům, aby byl systém kompletní.

Věž odvětrávání vzduchu FSC

Volně stojící jednostěnná větrací věž pro vyfukování odpadního vzduchu s nízkým znečištěním.

 

StavbaViditelná trubka je staticky nosná a zároveň nese médium. Obvykle není izolována. V závislosti na požadavcích se větrací věže vyrábějí z nerezové oceli (od 1,5 mm) nebo z oceli (od 4 mm).
Statický systémHmoždinky pro těžkou zátěž, kotevní koš nebo napojení na budovu
Nosný prvekSamonosné provedení
KonstrukceJednovrstvá
Nosná trouba304
Vzhled povrchuLakovaný, ušlechtilá ocel broušená / matná / vysoce lesklá, ušlechtilá ocel tryskaná skleněnými kuličkami

 

Odlučovač vody

Integrované odlučovače vody v otevřené odsávací věži zabraňují pronikání srážkové vody do ventilačního systému. Zachycují veškeré srážky a odvádějí je ven pomocí drenážního systému. Možnými konstrukčními variantami jsou vícefázové odlučovače nebo příčné odlučovače, které jsou umístěny ve spodní části věže, kde je lze použít průtokově příznivým způsobem. Naproti tomu v čele větrací věže je umístěna deflektorická kapota.

Kombinované věže FSC

Volně stojící větrací věž s vnitřním potrubím pro odvod odpadního vzduchu a přívod čerstvého vzduchu kruhovou mezerou mezi vnitřním a vnějším potrubím.

 

StavbaViditelná trubka je staticky nosná a zároveň nese médium. Obvykle není izolována. V závislosti na požadavcích se větrací věže vyrábějí z nerezové oceli (od 1,5 mm) nebo z oceli (od 4 mm).
Statický systémKotevní koš nebo připojení k budově
Nosný prvekJednostěnná stojatá trouba z nerezové oceli nebo oceli
(dimenzování podle statiky)
StavbaVícevrstvá
Vnitřní trubka pro odvod odpadního vzduchu, prstencová mezera mezi vnitřní a vnější trubkou slouží pro přívod čerstvého vzduchu
Těsnění vnitřní trubkyMožnost izolace pomocí materiálu Armaflex
Uzavření ústíVypouštěcí ohyb 90° se sítem proti ptákům nebo rovně se sítem proti ptákům
Povrchová úpravaBroušení pro nerezovou ocel 
Pozinkovaná nebo lakovaná ocel (opláštění)

 

Odlučovač vody

Integrované odlučovače vody v otevřené výfukové věži zabraňují pronikání srážkové vody do ventilačního systému. Možné varianty provedení jsou vícefázový odlučovač nebo příčný odlučovač, které jsou umístěny ve spodní části věže, kde je lze použít průtokově příznivým způsobem. Naproti tomu se v horní části větrací věže montuje deflektor s kapotou.

Těsnící, upínací příruba pro upevnění těsnící fólie

Aby bylo možné větrací věž namontovat na zem nebo na střechu v odolnosti proti povětrnostním vlivům, musí být vhodně zabudována do těsnicí fólie nebo do střešního pláště. K upevnění těsnicí fólie na střechu/podlahu k větrací věži slouží příruba a protikus jako doraz. Ten může být dodatečně zakryt límcem proti povětrnostním vlivům, aby byl systém kompletní.

Reference

FSC

Kontakt

Co pro Vás můžeme udělat?

Osobní poradenství, optimální služby a osobní vztah k našim zákazníkům a partnerům jsou pro nás velmi důležité.

Máte dotazy k našim výrobkům, chcete si nechat vypracovat cenovou nabídku nebo potřebujete podporu při plánování vašeho komínového projektu?

Ozvěte se nám, rádi vám poradíme!

Kontaktní formulář

Můžete nás navštívit, nebo také kontaktovat telefonicky či e-mailem:

Sídlo společnosti Most
Jeremias CZ s.r.o


Školní 22
CZ - 434 01 Most Rudolice

Tel:  +420 778 442 874
Fax: +420 476 704 296
info@jeremias.cz

 
Prodejní sklad Praha - Hostivař

Štěrboholská 44/1307
(Areál Tesla Karlín)
CZ - 102 00 Hostivař
 
 

Prodejní sklad Brno

Kaštanová 489
(Areál MANAG)
CZ - 620 00