Systemicon Rauchgasleitung

Kouřovody / Komponenty

Projektování kompenzátorů, výfukových klapek a opěr ocelové konstrukce přebírají naši zkušení vedoucí projektu, vyškolení speciálně pro tuto oblast. Díky tomu můžeme našim zákazníkům nabídnout profesionalitu, know-how a absolutní bezpečnost jako „komplexní balíček bez starostí“!

Kouřovody slouží jako robustní a bezpečné řešení spojení mezi výstupem kotle / motoru / vstupem komínu. V závislosti na požadavcích na jejich životnost a nejrůznějších tlakových poměrech jsou provedeny buď jako zásuvný systém, nebo jsou kompletně svařeny a spojeny přírubou.

Obě řešení mají své výhody a vlastnosti:

SvařovanéZásuvný systém
Zcela plynotěsné (H0)Rychlá montáž díky zásuvnému připojení
Několik nezbytných upevňovacích bodůDvojitá stěna včetně izolace a opláštění
Možnost vysokého tlaku > 10.000 PaNejsou potřeba žádné kompenzátory
Individuální výrobaRychlé dodání díky standardním komponentům
Rozměry až do Ø 2500 mmRozměry do Ø 1200 mm

 


Kompenzátory

Kompenzátory jsou velmi významným prvkem pro kouřovody provozované právě při vysokých teplotách. Slouží ke kompenzaci délkových změn, k nimž dochází kvůli kolísání teplot. Kromě toho jsou schopny zachytit vibrace kotlů, motorů atd.

Zachycování vibrací probíhá jak axiálně, tak laterálně, a to podle montážní situace, příp. průběhu potrubí. Přesné zachycení vyplyne z průběhu projektování potrubí a je určováno různými pevnými body a ohyby.

Způsob konstrukce se v podstatě upravuje podle následujících kritérií:

  • Montážní průměr
  • Médium
  • Teplota
  • Tlakové poměry
  • Pohybové namáhání
  • Výskyt vlhkosti

Kompenzátory mají různá provedení:

  • Z textilie pro upevnění přírubou/upnutím
  • Z ušlechtilé oceli ke svaření / upevnění přírubou

Držáky

Držáky se používají jako volné i pevné body pro upevnění kouřovodů.

Držáky se plánují podle rozměrů nebo na základě výkresu spalinové cesty a příslušné situace na staveništi.

Důležité je také zohlednit podmínky na staveništi, protože v důsledku dilatace svařovaných trubek mohou vznikat velké síly.

K upevnění potrubí při vybočení nebo na dlouhých úsecích se používají pevné body. Obvykle se zde také umisťuje dilatační spára, která tlumí dilatace. V důsledku dilatace vznikají v pevných bodech síly, které se přenášejí z podpěry na budovu nebo ocelovou konstrukci.

Volné místa slouží k vedení nebo stabilizaci potrubí ve směru dilatace a mohou být řešena jako poloskořepiny nebo kyvadla.

 

Ocelové konstrukce

Ocelová konstrukce je obvykle nutná v případě, že konstrukční podmínky nemohou vyhovět silovým nebo hmotnostním vstupům.

Často je také vyžadována vysoká konstrukční výška propojovacího vedení, aby byly trasy v energetických centrech použitelné. V takovém případě se při návrhu individuální ocelové konstrukce konstrukčně a staticky zohledňuje roztažnost, hmotnost a vedení.

Spalinové tlumiče hluku

Společnost Jeremias již řadu let vyvíjí akustická řešení pro komíny a kouřovody, která účinně snižují hlukovou zátěž.

Naše tlumiče hluku zaručují dlouhodobé snížení hluku díky použití vysoce kvalitních materiálů a naše vlastní zkušebna tlumičů hluku podtrhuje naše standardy kvality.

Pro průmyslový sektor vyrábíme absorpční tlumiče přizpůsobené individuálním požadavkům, kombinované tlumiče výfuku (skládající se z rezonanční a absorpční komory), absorpční tlumiče a tlumicí jádra. Výběr vhodného tlumiče se provádí podle povahy příslušného zdroje zvuku, např. kotle, ventilátoru, kogenerační jednotky, generátoru nouzového napájení nebo dokonce plynové turbíny.

Další informace o tlumičích výfuku naleznete zde.

Výfukové klapky

Spalinové klapky se montují do spojovacího vedení mezi kotel a komín a uzavírají spalinovou cestu ke komínu, když už ji není třeba.
Pojistkou proti proudění se zabrání vychladnutí zdroje tepla a instalačního prostoru, což v podstatě přispívá k úspoře energie.

Dodatečně se – např. u kaskádových zařízení – zabrání také možnému proudění spalin z dalších topenišť připojených ke komínu do instalačního prostoru a zajistí se určité tlumení zvuku u vícenásobně obsazených komínů.   

Spalinové klapky vyráběné z ušlechtilé nebo černé oceli se používají v oblastech kogeneračních jednotek, náhradních zdrojů, techniky odpadního vzduchu a motorů provozovaných s přetlakem.

Více informací o výfukových klapkách Jeremias naleznete zde.

Kontakt

Co pro Vás můžeme udělat?

Osobní poradenství, optimální služby a osobní vztah k našim zákazníkům a partnerům jsou pro nás velmi důležité.

Máte dotazy k našim výrobkům, chcete si nechat vypracovat cenovou nabídku nebo potřebujete podporu při plánování vašeho komínového projektu?

Ozvěte se nám, rádi vám poradíme!

Kontaktní formulář

Můžete nás navštívit, nebo také kontaktovat telefonicky či e-mailem:

Sídlo společnosti Most
Jeremias CZ s.r.o


Školní 22
CZ - 434 01 Most Rudolice

Tel:  +420 778 442 874
Fax: +420 476 704 296
info@jeremias.cz

 
Prodejní sklad Praha - Hostivař

Štěrboholská 44/1307
(Areál Tesla Karlín)
CZ - 102 00 Hostivař
 
 

Prodejní sklad Brno

Kaštanová 489
(Areál MANAG)
CZ - 620 00